تبلیغات
فردوسی های مقیم بیرجند - مطالب شهریور 1393
 
فردوسی های مقیم بیرجند
این وبلاگ مربوط به فردوسیهای محترم مقیم بیرجند می باشد
درباره وبلاگ


وبلاگ پیش روی شما متعلق به مجمع فردوسیهای مقیم بیرجند و البته تمامی فردوسی هاست.

این وبلاگ برای اطلاع رسانی درباره ی برنامه های مجمع و جهت ارتباط فردوسیهای مقیم بیرجند راه اندازی شده است

سامانه پیام کوتاه:
50002898 , 3000571175

ایمیل:
ferdowsiha@gmail.com

مدیر وبلاگ : م- فردوس
به گزارش فردوس برین،محمدرضا مهران‌پور اظهار کرد: تعداد 50 نفر از رزمی‌کاران شهرستان فردوس به نمایندگی از خراسان جنوبی در قالب یک تیم در دو بخش آقایان و بانوان به مسابقات کیک‌ بوکسینگ فول‌ کنتاکت قهرمانی کشور به میزبانی تهران اعزام شدند.
وی گفت: در بخش آقایان جواد وجودزاده و محمد مظاهری و در بخش بانوان نیز بتول رجبیه و زهرا هنرپیشه به ترتیب مربیگری و سرپرستی تیم‌های اعزامی را به عهده داشتند.
رئیس اداره ورزش و امور جوانان فردوس، افزود: در این مسابقات، آقایان محسن نمایانی، امیرمحمد نصیری، مهیار رفیعی، علی جهان‌پور، ایوب خاوری، پوریا مجلی، مهدی اکبری، مجتبی روز افزای، سیدمصطفی حسینی و امیرحسین فنودی مدال طلای این دوره از مسابقات را به گردن آویختند.
مهران‌پور تصریح کرد: هادی روزافزای، یونس باغچوی، سعید حیدری، محمد خزایی، علی لطفی، هادی کوچکی، هادی عباسی و احمد رضایی نیز مدال نقره این مسابقات را تصاحب کردند.
وی یادآور شد: هادی طالبی، امیر عباسی، محسن مرادی، هادی عباسی، سروش اصفهانی، سجاد جوادی و علیرضا رحمتی نیز مدال برنز این مسابقات را بدست آوردند.
رئیس اداره ورزش و امور جوانان فردوس گفت: در بخش بانوان مسابقات کیک‌بوکسینگ قهرمانی کشور نیز یگانه دلشاد و شیرین تولایی از خراسان جنوبی، مدال طلای این مسابقات را از آن خود کردند.
مهران‌پور اضافه کرد: در این مسابقات همچنین فاطمه حلیمی، ماهرخ ایمانی، مینا صالحی، نادیا مرادی، عاطفه حسن‌زاده، هنگامه مزرجی، زینب خوشی و فائزه خوشی صاحب گردن آویز نقره شدند.
وی تصریح کرد: بتول رجبیه، زهرا نقوی، مائده جلا، آمنه پاسبان، مینا افخمی و نسرین محمدی نیز مدال برنز این دوره مسابقات را کسب کردند.
رئیس اداره ورزش و امور جوانان فردوس یادآور شد: رزمی‌کاران شهرستان فردوس با کسب مدال‌های رنگارنگ توانستند مقام نخست مسابقات کیک ‌بوکسینگ کشور را از آن خود کنند و تیم‌های اصفهان و کرمان نیز در جایگاه دوم و سوم این دوره از مسابقات قرار گرفتند.
 
برگزاری مسابقات فوتسال بانوان در فردوس
 
مهران‌پور از برگزاری مسابقات فوتسال بانوان قهرمانی استان به میزبانی شهرستان فردوس خبر داد و گفت: این مسابقات در رده سنی آزاد و در محل سالن شهدای معلم این شهرستان برگزار می شود.
وی زمان ورود تیم‌های شرکت‌کننده در مسابقات فوتسال بانوان به شهرستان فردوس را 21 شهریور ماه اعلام کرد و افزود: این مسابقات از 22 شهریورماه با حضور هشت تا 10 تیم از شهرهای مختلف خراسان جنوبی و طی مدت پنج روز انجام می‌شود
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 1393/06/15 :: نویسنده : م- فردوس

بر روی رضـا شمـس امامت صلـوات

 بر شافع ما روز قیامـت صـلوات

 در شـام ولادتـش که شادنـد همـه

 بفرست بر این روح کرامت صلوات

 

ولادت هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت، آقا امام رضا علیه اسلام مبارکباد.

 انجمن فردوسی های مقیم بیرجندنوع مطلب : مراسمات مذهبی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

به گزارش فردوس برین، ظهر امروز با حضور همایون نخعی‌نژاد معاون امور هماهنگی و عمرانی استاندار و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی تعداد شش پروژه با اعتبار چهار میلیارد تومان در فردوس به بهره‌برداری رسید.
در دومین روز از هفته دولت تعداد شش پروژه شامل منبع آب شرب دام طاهرآباد، مجتمع آبرسانی کجه، شبستان امامزادگان فردوس، طرح بهسازی و تعریض خیابان امام خمینی(ره)، مدرسه سه کلاسه برکت روستای خانکوک و ساختمان اداری کمیته امداد در فردوس مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
این پروژه‌ها شامل افتتاح مجتمع آبرسانی روستای کجه با اعتبار 130 میلیون تومان، افتتاح منبع آب شرب دام روستای طاهرآباد با اعتبار هشت میلیون و 500 میلیون تومان و افتتاح مدرسه راهنمایی سه کلاسه برکت در روستای خانکوک با اعتبار 302 میلیون تومان بود.
افتتاح شبستان امامزادگان سلطان محمد و سلطان ابراهیم(ع) با اعتبار 750 میلیون تومان، بهسازی و تعریض خیابان امام خمینی(ره) با اعتبار یک میلیارد و 500 میلیون تومان و نیز افتتاح ساختمان کمیته امداد با اعتبار یک میلیارد و 200 میلیون تومان نیز از دیگر پروژه‌های افتتاحی شهرستان فردوس در دومین روز از هفته دولت بود.
با بهره‌برداری از پروژه‌های دومین روز هفته دولت در فردوس، تعداد 25 هزار و 500 نفر از مزایای این پروژه‌ها بهره‌مند شدند.
فرماندار فردوس نیز در مراسم افتتاح منبع 35 مترمکعبی آب آشامیدنی در روستای طاهرآباد، پیشروی کویر را یکی از خطرات بزرگی دانست که شهرهای کویری را تهدید می‌کند.
محمدرضا رجبی‌مقدم با اشاره به وجود بهره‌برداران نمونه در شهرستان فردوس، تصریح کرد: مردم منطقه کجه و چاهنو، مشارکت بسیار مطلوبی در کاشت درخت و ایجاد مزارع کشاورزی دارند که اگر این همت روستائیان نبود، امکان زندگی در منطقه کویری کجه و چاهنو وجود نداشت.
رئیس اداره منابع طبیعی فردوس نیز در این مراسم به وجود 300 هزار هکتار مراتع در این شهرستان اشاره کرد و یادآور شد: در صورت ادامه روند خشکسالی‌ها، تا چند سال آینده مراتع شهرستان به بیابان تبدیل می‌شود.
سعید بیکی با اشاره به اینکه شهرستان فردوس در عرصه بیابان‌زدایی در سطح کشور، پیشگام است، گفت: با مشارکت مردم شهرستان فردوس، 15 هزار هکتار از عرصه‌های بیابانی در منطقه حاجی میرک این شهرستان احیا شده است.
وی از آمادگی شهرستان فردوس برای اجرای پروژه ترسیب کربن خبر داد و گفت: با توجه به اینکه پروژه ترسیب کربن در شهرهای دیگر خراسان جنوبی آغاز شده است این پروژه باید به شهرستان فردوس نیز تعمیم داده شود.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی در مراسم افتتاح مدرسه سه کلاسه روستای خانکوک، گفت: بنیاد برکت از سال 1386 با هدف اجرای امور زیربنایی در مناطق محروم آغاز به‌کار کرد و تاکنون 11 مدرسه در شهرهای مختلف خراسان جنوبی از سوی این بنیاد احداث شده است.
محمدرضا بیکی از افتتاح و بهره‌برداری از 25 پروژه آموزشی و نیز بهره‌مندی تعداد 53 مدرسه از سامانه گرمایش مرکزی در هفته دولت و مهرماه سال جاری خبر داد و افزود: این پروژه‌ها با صرف اعتبار 10 میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی و استانی در سطح استان اجرا می‌شود.
 


نوع مطلب : خبر، فردوس, از فردوس چه خبر، 
برچسب ها : هفته دولت، فردوس، خبر،
لینک های مرتبط :

به گزارش فردوس برین، با بهره‌برداری از 6پروژه‌ها در شهرستان فردوس مردم این شهرستان از مزایای آن بهره‌مند و برای تعداد 40 نفر بطور مستقیم اشتغال ایجاد می‌شود.
نشت‌گیری و محوطه‌سازی مخزن آب شرب فردوس و اسلامیه با اعتبار 40 میلیون تومان، افتتاح جایگاه اختصاصی عرضه فرآورده‌های نفتی زائر با اعتبار 750 میلیون تومان، اجرای آبیاری تحت فشار و یک باب استخر ذخیره آب با اعتبار 170 میلیون تومان، احداث یک واحد گلخانه با اعتبار 258 میلیون تومان، افتتاح یک واحد گاوداری شیری صنعتی با اعتبار 170 میلیون تومان و اجرای روکش آسفالت گرم بلوار فردوس اسلامیه با اعتبار یک‌میلیارد و 400 میلیون تومان از جمله پروژه هایی بود که در چهارمین روز از هفته دولت در فردوس به بهره‌برداری رسید.
رئیس اداره آب و فاضلاب فردوس، شبکه توزیع آب این شهرستان را 226 کیلومتر و تعداد مشترکان آب شهری را 16 هزار و 500 مشترک اعلام کرد و گفت: با بهره‌برداری از پروژه نشت‌گیری مخزن آب فردوس و اسلامیه بیش از یک و هفت دهم لیتر بر ثانیه صرفه‌جویی در مصرف آب صورت می‌گیرد.
سیداحمد ندایی جوان، اجرای 300 متر جدول‌گذاری، 60 متر نماکاری و 10 هزار متر تسطیح را از اقدامات انجام شده در پروژه نشت‌گیری و محوطه‌سازی مخزن فردوس، اسلامیه اعلام کرد و افزود: از ابتدای امسال همچنین سه هزارمتر شبکه توزیع اصلاح و بازسازی و تعداد 110 فقره کنتور معیوب مشترکان با اعتبار 120 میلیون تومان تعویض شده است.
وی از تشکیل گروه مروجان آب در سطح شهرستان فردوس خبر داد و تصریح کرد: باید فرهنگ استفاده بهینه از آب در سطح جامعه نهادینه شود و گروه مروجان آب این وظیفه را در سطح شهرستان به عهده دارند.
بکارگیری عزم ملی برای صرفه‌جویی در مصرف آب
فرماندار فردوس نیز یکی از سیاست‌های اصلی دولت را استفاده بهینه از آب در بخش خانگی و کشاورزی دانست و یادآور شد: در حال حاضر هدررفت آب در شبکه‌های آب شهری و روستایی بسیار بالا است و باید به سمت نوسازی شبکه‌های آب پیش برویم.
محمدرضا رجبی‌مقدم گفت: باید عزم ملی را برای کاهش مصرف آب بکار گیریم و با واقعی کردن قیمت آب، به صرفه‌جویی در مصرف این نعمت الهی تلاش کنیم.
معاون شرکت پخش فرآورده‌های نفتی خراسان جنوبی نیز در مراسم افتتاح جایگاه اختصاصی عرضه فرآورده‌های نفتی زائر در فردوس، افزود: عملیات اجرایی این جایگاه از سال 1391 در زمینی به مساحت پنج هزار متر مربع آغاز و مطابق با آخرین استانداردها مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.
مهدی عاطفی تصریح کرد: این جایگاه شامل دو دستگاه مخزن نفت گاز و یک دستگاه مخزن بنزین است که در مجموع 150 هزار لیتر ظرفیت دارد.
وی با اشاره به اشتغال تعداد پنج نفر در این جایگاه، کار در جایگاه‌های پخش فرآورده‌های نفتی را بسیار سخت دانست و یادآور شد: افراد شاغل در این جایگاه‌ها بدون داشتن ساعت کاری مشخص در تمام طول سال و تمام ساعات شبانه‌روز خدمات‌رسانی می‌کنند.
رئیس اداره راه و شهرسازی فردوس نیز در مراسم افتتاح روکش آسفالت محور فردوس، اسلامیه گفت: این پروژه شامل روکش آسفالت گرم بطور همسنگ بطول 12 کیلومتر و عرض30/7 متر است که با اعتبار یک‌ میلیارد و 400 میلیون تومان مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.
علیرضا ضیایی افزود: در این پروژه 15 هزار و 840 تن آسفالت گرم با لایه ماسه آسفالت شش سانتی‌متر به کار رفته است.
منبع:فارس

نوع مطلب : خبر، فردوس, از فردوس چه خبر، 
برچسب ها : افتتاح پروژه در فردوس، هفته دولت، خبر،
لینک های مرتبط :
به گزارش فردوس برین، مجتبی شریعتی‌فر اظهار کرد: با درخشش تیم هندبال شمش منیزیم فردوس در مسابقات قهرمانی کشور این تیم در رقابت‌های لیگ برتر کشور شرکت می‌کند.
وی افزود: تیم شمش منیزیم فردوس در مسابقات لیگ دسته دو باشگاه‌های هندبال کشور که با حضور 20 تیم از استان‌های مطرح کشور، بهمن‌ماه سال گذشته در خرم‌آباد لرستان برگزار شد توانست با غلبه بر تیم‌های قدری چون همدان، دلیجان و آبادان شایستگی‌های خود را نشان دهد.
رئیس هیئت هندبال خراسان جنوبی تصریح کرد: نماینده خراسان جنوبی در فینال رقابت‌های قهرمانی هندبال باشگاه‌های کشور در مقابل فارس که میزبانی این دوره از مسابقات بود بازی را واگذار کرد و با کسب نایب قهرمانی به همراه تیم هندبال فارس به جمع تیم‌های لیگ دسته یک هندبال کشور راه پیدا کرد.
شریعتی‌فر خاطرنشان کرد: بر اساس تصمیم و ابلاغ فدراسیون هندبال کشور تیم شمش منیزیم فردوس به نمایندگی از خراسان جنوبی امسال در رقابت‌های لیگ برتر به مصاف رقیبان خود می‌رود.
وی یادآور شد: همچنین این نماینده شایسته خراسان جنوبی به عنوان نماینده ایران در مسابقات قهرمانی باشگاه‌های آسیا که پاییز در قطر برگزار می‌شود، شرکت می‌کند.
منبع:فارس
نوع مطلب : خبر، فردوس, از فردوس چه خبر، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :