تبلیغات
فردوسی های مقیم بیرجند - تفکیک حوزه انتخابیه بهانه تعامل شهرهای فردوس و سرایان شد+تصویر
 
فردوسی های مقیم بیرجند
این وبلاگ مربوط به فردوسیهای محترم مقیم بیرجند می باشد
درباره وبلاگ


وبلاگ پیش روی شما متعلق به مجمع فردوسیهای مقیم بیرجند و البته تمامی فردوسی هاست.

این وبلاگ برای اطلاع رسانی درباره ی برنامه های مجمع و جهت ارتباط فردوسیهای مقیم بیرجند راه اندازی شده است

سامانه پیام کوتاه:
50002898 , 3000571175

ایمیل:
ferdowsiha@gmail.com

مدیر وبلاگ : م- فردوس
فردوس برین

به گزارش فردوس برین از چندی پیش که زمزه تفکیک حوزه انتخابیه و مشخص شدن شهرستان های فردوس و سرایان در یک حوزه به گوش می رسید،بهانه ای شد تا دلخوری ها و سوء تفاهم های گذشته مردم فردوس و سرایان با وساطت مسئولان عالی رتبه شهرستان فردوس و دعوت از مسئولان شهرستان سرایان و شهرهای تابعه این شهرستان به دست فراموشی سپرده شود.

 

محمد حسین میثمی ازدواج های خانوادگی بین دو شهرستان فردوس و سرایان،اشتراک وضعیت آب و هوایی و... را دلایل گره خوردن سرنوشت دو شهرستان با یکدیگر دانست و گفت:منافع عام المنفعه مردمان این دو دیار می تواند با همکاری مردم فردوس و سرایان حاصل شود.

 

وی شهرستان های سرایان و بشرویه را مصداق دو فرزندی که به سر حد استقلال رسیده و از والد خود(فردوس) جدا شده اند،دانست و افزود:برخی از مسائل و پروژه های شهرستان های فردوس و سرایان ملی و برای مردم منطقه مفید است و پیگیری دو جانبه و پایاپای دو طرف را می طلبد.

 

رئیس شورای اسلامی شهرستان فردوس به جذب سرمایه گذار و ایجاد اشتغال در منطقه اشاره کرد و گفت:امروز اشتغال بسیار حائز اهمیت است بگونه ای که چنانچه جوانی با کمترین میزان درآمد دارای شغل باشد علاوه بر اینکه می تواند در این شهرستان ها صاحب منزل،همسر و... شود همچنین از بروز بزه های اجتماعی جلوگیری می شود.

 

میثمی همکاری فردوس و سرایان را در جهت توسعه و پیشرفت منطقه اعلام کرد و افزود:آنتن راه آهن همچنان که برای فردوس اهمیت دارد باعث رشد و ترقی صنعت سرایان می شود و لازم است بگویم که این پروژه هیچ منافاتی با طرح اتصال بیرجند به خط ریلی کشور ندارد.

 

وی ضمن تاکید مسئله مسیر تردد فردوس به بیرجند که از شهرستان سرایان نیز می گذرد به عنوان یکی دیگر از مشکلات مشترک دو شهرستان،عنوان کرد:این جاده که در حد راه های روستایی است موجب مشکلاتی برای تردد اورژانس و مسافران شده است که باید در اسرع وقت مسئولین شهرستان ها در این باره پیگیر شوند.

 

حجت الاسلام والمسلمین احمد نجمی پور ضمن اینکه وظیفه اصلی شوراها را در ارتباط گیری آنها با مردم اعلام کرد،افزود:اختلاف نظر خواص دو شهرستان باعث شده است تا از نیروی انسانی توانمند یکدیگر غافل شویم و نتوانیم از پتانسیل آنها نهایت استفاده را داشته باشیم.

 

وی ضمن تاکید بر محبت و دوستی میان خواص و مسئولین شهرستان ها،گفت:همچنان که باید مشکلات مشترک میان دو شهرستان اولویت بندی شود،پیگیری تفکیک حوزه انتخابیه فردوس و سرایان از اولویت های نخست توجهات مسئولین شهرستان ها است.

 

امام جمعه سرایان ضمن تاکید بر پیگیری دو طرفه مسئولان فردوس و سرایان درباره طرح های ملی منطقه،در بیان اولویت دوم قابل پیگیری توسط مسئولین شهرستان های مذبور،گفت:همانطور که رئیس شورای فردوس به آن اشاراتی داشتند،معضل مسیر فردوس-بیرجند باید رفع گردد چراکه این مسیر در شان مردم منطقه نیست.

 

حجت الاسلام نجمی پور تسریع شناسایی افراد شایسته و شاخص هر دو شهرستان را خواستار شد و تصریح کرد:نماینده مردم در مجلس هرچه قوی تر باشد به نفع همان حوزه انتخابیه است،پس فرقی ندارد که نماینده از کدام شهر حوزه باشد.

 

محمد کریمی که چندی پیش به سمت فرماندار سرایان منصوب شده است،گفت:ما باید مسائل را نه به شکل سنتی بلکه به روش تدبیرانه و برنامه ریزی شده پیش بریم.

 

وی ایران را در مسائل پروژه های عمرانی ضعیف عنوان و بیان کرد:در مقابل ایران که در حوزه پروژه های عمرانی 10 سال عملیات دارد و 1 سال برنامه ریزی،کشور ژاپن کشوری است که برای طرح های خود 10 سال مطالعه می کند و 1 سال اجرا.

 

فرماندار سرایان ضمن ابراز تاسف از میزان 11 درصدی بهره برداری پروژه های کشوری در برنامه چهارم توسعه گفت:این بی برنامگی ها نوعی خیانت و اسراف سرمایه های بیت المال است.

 

کریمی اصل همنوازی به جای تک نوازی را از مسئولین عالی رتبه شهرستان ها و شهرهای تابعه آنها خواستار شد و اظهار کرد:در محاسبات امروز عدد چهار حاصل عبارت حسابی 2+2  نیست بلکه اعضای شوراها،دهیاران،فرمانداران و ائمه جمعه اگر هم افزایی را سرلوحه کارهای خود قرار دهند،بالاتر از عدد چهار نصیب آنها می شود.

 

وی فرصت ها را به ابرهای برگشت ناپذیری که بر مردم و مسئولین می بارند تشبیه کرد و گفت:چنانچه در بحث های فرهنگی جوانان رها شوند و به سمت بزه های اجتماعی کشیده شوند برگرداندن آن به وضعیت قبل غیر ممکن و یا به منظر خوشبینانه تر هزینه بردار خواهد بود.

 

فرماندار سرایان اطلاعات کافی مسئولان شهرستان های فردوس و سرایان را برای قانع کردن مسئولین استانی لازم دید و گفت:ما باید برای راه که مهمترین عامل توسعه هر منطقه است دانشگاه ها را وارد بحث کنیم و از توانایی نیروهای تحصیلکرده و پایان نامه های آنان به نحو احسن بهره ببریم.

 

کریمی افزود:باید توجیهات اقتصادی و سیاسی هر پروژه سندیت پیدا کند و این مستندسازی و در پی آن موفقیت تکمیل پروژه های مشترک جز در سایه مشخص کردن سهم هر مسئول در آن پروژه به بار نمی نشیند.

 

وی جلسه هم اندیشی را آغاز حرکتی برای هم افزایی و هم پایانی برشمرد.

 

علی اسحاقی رئیس شورای شهرستان سرایان که یکی از حاضرین در این جلسه بود گفت:همچنان که جاده در پیشبرد اهداف شهرستان های فردوس و سرایان در بخش صنعت موثر است اما نباید از مشکلات کشاورزی،آفات و آب شرب که هردو شهرستان در آن مشترک هستند،غافل شد.

 

یکی از اعضای شوراهای آیسک همچنین ضمن تایید سخنان رئیس شورای شهرستان سرایان گفت:شنیده ها حاکی از آنست که شهرستان فردوس تهدید کم آبی را جدی نمی گیرد به طوریکه حتی فضای سبز را با آب شرب آبیاری می کند.

 

وی افزود:آموزش های تصحیح الگوی مصرف و جلوگیری از اسراف آب باید توسط ائمه نماز جمعه از تریبون مصلی نماز جمعه پخش شود.

 

در ادامه حمید حلاج مقدم شهردار فردوس ضمن تشکر از این انتقاد،شنیده ها را تنها در حد شایعه دانست و گفت:شهرستان فردوس تنها شهری در استان است که با 60 درصد پیشرفت فیزیکی در حوزه جداسازی آب شرب از آبیاری فضای سبز توانسته است 95 درصد آب مورد نیاز فضای سبز شهرستان را از آب هایی با EC بالای 5700 که غیر شرب است،تامین کند.

 

نماینده شورای بخش سه قلعه با اشاره به اینکه امروز احداث هر کیلومتر راه آهن حدود 2 میلیارد تومان هزینه دارد،از راه اندازی آنتن خط ریلی فردوس انتقاد کرد و گفت:با توجه به اینکه بنده مطیع تصمیم جمع هستم اما به نظر بنده صرف هزینه اعتبار این پروژه در بخش های صنعتی و اشتغالزایی شهرستان های فردوس و سرایان برای توسعه منطقه موثرتر خواهد بود.

 

وی در تشریح این ایده گفت:چنانچه طرح آمایش اشتغال منطقه فردوس و سرایان فراهم شود و سطح درآمد مردم افزایش یابد،توسعه صنایع هر منطقه باعث می شود تا صنایع و کارخانجات،مسائل مورد نیازشان از قبیل مدرسه،راه،آسفالت و... را تامین کنند.

 

یکی از حاضرین در جلسه همچنین ضمن تاکید بر جذب نیروی انسانی در منطقه و ایجاد اشتغال برای جوانان،حل تمامی مشکلات را در گرو وحدت دانست و بیان کرد:حفظ جمعیت که از اولویت های جهاد کشاورزی است متاسفانه به دلیل کم توجهی به بخش کشاورزی مغفول مانده است.

 

وی دشت سرایان را به عنوان دشت حیات مردم شهرهای همجوار سرایان معرفی کرد و گفت:مهاجرت مردم از شهرها و روستاها به شهرهای آبادتر نه تنها باعث تخلیه شهرهای حاشیه کویر و ایجاد نا امنی در منطقه گردیده بلکه در کلان شهرها بروز ناهنجاری های اجتماعی فاجعه آفرین شده است.

 

حجت الاسلام والمسلمین محمدرضا بابایی ماهانی نژاد ضمن تایید موارد بیان شده توسط رئیس شورای فردوس،فرهنگ مردم این دو شهرستان را مشترک خواند و بیان کرد:به فرموده مقام معظم رهبری فرهنگ مانند هوا است و این هوا نباید در روستاها آلوده و به آسیب های اجتماعی آن گریبانگیر بخش ها شود.

 

وی تمامی حاضرین در جلسه را عناصر فرهنگی خطاب کرد و گفت:اعضای شورای اسلامی شهرها،ائمه جمعه و تمام افرادی که به نوعی تحصیلکرده هستند باید به آنچه که دغدغه مقام عظمی ولایت حضرت آیت الله خامنه ای در حوزه فرهنگی است،بپردازند.

 

امام جمعه فردوس ضمن بیان پیشینه حرف و حدیث های مسئله راه آهن به سال 84،طرح راه آهن بیرجند-کال شور را جدا از مسئله انتن فردوس دانست و اظهار کرد:این طرح با راه آهن فردوس هیچگونه تضادی ندارد و باید هرچه سریعتر از اعتبار 5 میلیارد تومانی این طرح استفاده و مطالعات آن را آغاز کنیم.

 

وی توسعه و جذب مشارکت های افراد توانمند شهرستان های فردوس و سرایان را در این راستا خواستار شد و افزود:راه آهن،لازمه انتقال تولیدات صنایع به خارج از استان و همچنین قطعات کارخانجات به داخل شهرستان ها است.

 

گفتنی است این جلسه هم اندیشی از این پس فصلی برگزار و در فصل آینده سرایان میزبان آن خواهد بود.


عکس ها در ادامه مطلب

فردوس برین
فردوس برین
فردوس برین
فردوس برین
فردوس برین
فردوس برین
فردوس برین
فردوس برین
نوع مطلب : خبر، فردوس, از فردوس چه خبر، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط : فردوس برین،
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :